Ana Sayfa / Gündem / AKP konuyu kapattırdı: Devlet hastanesinde binlerce ilaç kayıp

AKP konuyu kapattırdı: Devlet hastanesinde binlerce ilaç kayıp

AKP iktidarı “sağlıkta devrim” iddiasını dile getirmeye devam ede dursun, ülkenin birçok hastanesinden skandallar yaşanmaya devam ediyor.

Muğla’nın Milas ilçesinde bulunan 75. Yıl Milas Devlet Hastanesi’nde binlerce ilacın kayıp olduğu öne sürülüyor. Birçok sorunun yaşandığı hastanede “sırra kadem basan” ilaçlarla ilgili olarak ise AKP İlçe Başkanının devreye girdiği ve konuyu kapattırdığı belirtiliyor.

Milas’ın yerel Doğuş Gazetesi‘nde Mustafa Tunç imzalı yer alan haber şöyle:

“75. Yıl Milas Devlet Hastanesi yol yol geçen hanına döndüğü gibi personeller Ali kıran baş kesen olmuş. Kimin eli kimin cebinde belli değil.

Doktorlar poliklinik muayenesinden hastasını kovar, tıbbi sekreterler desen arkalarına almışlar bir siyasi adamları gelen hastalara sertlikte doktorlara 5 çekerler. Koldan “EMAR” çekilecek cihaz yok, Bodrum’da sıra çok, fizik tedaviye verecek dün yok.

Otorite boşluğu almış başını gidiyor, konuya dur diyecek yetkili yok. Bu kadar hengamenin içinde 33 kalem 2215 ilacın sırra kadem basması normal.

Tarafıma gelen bilgilere göre bu konunun üzerine edilmek istenmiş ama AK Parti İlçe Başkanı Fahri Acar’ın konuyu kapatmak için girişimde bulunduğu ve konuyu kapattırdığı iddia edilmekte. İddialar doğru ise saçı bitmedik yetimlerin hakkını yiyenleri korumaya çalışması bir iktidar partisi ilçe başkanına yakışmadığı gibi manidardır. Acaba sorusu akıllara gelmektedir. Kayıp ilaçların listesi aşağıdadır adli ve idari birimlerin bilgisine; Potosyum-13, Transamine-30, Epitoin-35, Dopadren-14, Cordalin-5, Diltizem-5, Mepolex-10, Lomotil-2, Plavix-5, Brilinta-60, Paranox-8, Gato-10, Metrosel-130, %20 Mennitol 150-10, Hipertonik-5, Digoxin-20, Corospin-300, Ecopirin-100, Adofin-10, Equceft-10, Pondex-15, Klavon-1, Omnipol-2, Celeston-5, Resofen-20, Furamid-100, Dekart-50, Nocosel-10, Hastifron-20, Nidicord-20, RL 500-50, İzarniye 500-40, %5 Dextroz- 100.”

Bu haber ilginizi çekebilir

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Yenişafak’a açtığı tazminat davasını kazandı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Yeni Şafak gazetesinde 2017 yılında “Skandalların Odası TMMOB, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.