Ana Sayfa / Gündem / AKP’nin yandaş kıyağı devam ediyor: Sağlık Bakanlığı’na sınavsız atama!

AKP’nin yandaş kıyağı devam ediyor: Sağlık Bakanlığı’na sınavsız atama!

AKP’nin yandaşlara yaptığı kıyaklara her geçen gün bir yenisi eklenirken; AKP’li yönetici ve bürokrat yakınları sınavsız ya da özel işlemlerle kamuda görevlendirilmeye devam ediyor. Henüz yeni mezun AKP’liler ve bürokrat yakınları yılların tecrübesini gerektiren yerlere “görevlendirme” adıyla işe başlatılıyor.

İşte, son dönemde yapılan bu uygulamalar bazı örnekler:

SINAVA GİRMEDEN SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ’NDE İHALEDEN SORUMLU MÜDÜR YARDIMCISI OLDU!

Örneğin; 13 yıl önce memuriyetten istifa edip özel çalışan ve AKP Kütahya Merkez İlçe Başkanlığı yaparak siyasete atılan Mehmet Eşsiz’e “müdür piyangosu” vurdu. Eşsiz, yaklaşık 3 ay önce, yakın arkadaşı AKP eski Milletvekili Vural Kavuncu’nun Rektörü olduğu Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından açıktan atamayla yeniden memur yapıldı. Sonra da sınava girmeden Sağlık Müdürlüğü’nde para ve ihalelerden sorumlu “müdür yardımcısı” oldu. Eşsiz, “Bana yönelik işlemler kanuna uygun” dedi.

YENİ MEZUN AKP’Lİ ANITLAR KURULU’NA ÜYE YAPILDI

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’ün haberine göre, Sivas AKP İl Yönetim Kurulu Üyesi 23 yaşındaki Abdülmecid Demirkaynak ise “Anıtlar Kurulu” olarak bilinen Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’na üye yapıldı. Kurul’a deneyimli isimlerin atanması gerekirken henüz mesleğinin başındaki AKP’li Demirkaynak’ın atanması tartışma yarattı. 23 yaşındaki Demirkaynak 1 yıl önce mimarlık bölümünden mezun oldu. Mevzuata göre Kurul üyelerinin ticari işletmelerinin bulunmaması gerekirken Demirkaynak’a ait mimarlık ofisi olduğu bildirildi.

TÜRKİYE BELEDİYELER BİRLİĞİ’NDE MÜDÜR OLDU

Türkiye Belediyeler Birliği’nde memur olarak görev yapan Cemal Baş, 31 Mart Seçimleri’nde Keçiören Belediyesi’ne AKP’den Belediye Meclis Üyesi olmak için istifa etti. Baş, kuruma bu kez daha yüksek maaşa işçi olarak alındı. AKP’den de Belediye Meclis Üyesi seçildi. Türkiye Belediyeler Birliği şirketine Yönetim Kurulu Üyesi de yapıldı. Kurumda “müdürlük” görevi de verildi. Baş, “Yarım kalan projeleri sürdürmek için görev aldım. Bunlara kurumda hakim olan tek kişiyim” şeklinde açıklama yaptı. (İleri Haber)

Bu haber ilginizi çekebilir

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği, Yenişafak’a açtığı tazminat davasını kazandı

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB), Yeni Şafak gazetesinde 2017 yılında “Skandalların Odası TMMOB, …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.