Ana Sayfa / ana-slider / Amedspor’dan, Süleyman Soylu’ya yanıt

Amedspor’dan, Süleyman Soylu’ya yanıt

Amedspor Başkanı Metin Kılavuz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Amedspor’a yönelik suçlamalarına, “Tüm faaliyet alanlarımızda binlerce genç sportif etkinlere katılmaktadır. Faaliyetlerimizin büyük bölümü ise dezavantajlı ve yoksul nüfusa yöneliktir. Kulübümüzün spor branşlarında yer alan birçok kadın ve erkek sporcumuz milli takıma seçilmiş, olimpiyat ve Balkan Şampiyonluklarına katılım sağlamış ve dereceler elde etmişlerdir” şeklinde yanıt verdi.

Amedspor Başkanı Metin Kılavuz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Amedspor’a yönelik suçlamaları üzerine basın toplantısı düzenledi. Soylu’nun açıklamalarını şaşkınlık, üzüntü ve hayretle izlediklerini belirten Metin Kılavuz, şöyle konuştu:

“Kulübümüz ülkemizde özellikle mali anlamda en şeffaf kulüplerin başında yer almaktadır ve tüm mali hareketlerimiz yeminli mali müşavir raporuyla belgelidir. Bu da rapor halinde Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirilmektedir. Kulübümüz bir önceki dönem benzer ithamlarla başta mali müfettişler olmak üzere her türlü denetimden geçmiştir. Tek bir olumsuz husus ile isnat edilemeyeceği tespit edilmiştir. Bu konuda kulübümüzün her zaman denetime açık olduğunu da belirtmek isteriz.”

Soylu’nun açıklamalarının Amedspor’u kriminalize etmeye yönelik olduğunu belirten Metin Kılavuz, “Bu beyanlarını, Amedspor üzerinde gelişecek olumsuzluklarda -deplasmanda yaşanacak taraftar olayları, hakem temsilci vs. yaklaşımlarında- sorumlu ve sorunlu buluyoruz” dedi.

‘SMS İZNİ VERİLMEYEN TEK KULÜP’

Amedspor’un pek çok Fair Play ödülü olduğunu da hatırlatan Metin Kılavuz şunları söyledi:

“A Futbol Takımı, Türkiye’nin her bölgesinden futbolcuları bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle Futbol Altyapı, Engelli Basket ve Kadın Futbol olmak üzere amatör spor alanlarında aktif çalışmaktadır. Tüm faaliyet alanlarımızda binlerce genç sportif etkinlere katılmaktadır. Faaliyetlerimizin büyük bölümü ise dezavantajlı ve yoksul nüfusa yöneliktir. Kulübümüzün spor branşlarında yer alan birçok kadın ve erkek sporcumuz milli takıma seçilmiş, olimpiyat ve Balkan Şampiyonluklarına katılım sağlamış ve dereceler elde etmişlerdir.”

Tüm kulüplerin yerel yönetimler ve mülki amirliklerden her türlü katkıyı alabildiğini belirten Kılavuz, Amedspor’un bu desteklerden yoksun bırakıldığını vurguladı. Kılavuz, “SMS kampanyası düzenleyen kulüplere izin verilirken, izin alamayan tek kulüp Amedspor’dur” diye konuştu.

Amedspor’un sportif faaliyetlerini yürütürken baskıcı ve ötekileştiren yaklaşımlara rağmen inatla bütünlükçü bir anlayışla hareket ettiğine dikkat çeken Kılavuz, “Ne yazık ki bu anlayışımız ülkemizde ve dünyada eşi benzeri olmayan taraftar yasaklarıyla karşılık bulmaktadır. Daha önce yargıya taşıyıp lehimize sonuçlanan mahkeme kararına rağmen, İçişleri Bakanlığı’na bağlı güvenlik kurullarınca bu yasaklama devam ettirilmektedir” dedi.

DESTEK KAMPANYASI BAŞLATILIYOR

Konuşmasına “Bölge ve şehrimiz gençlerine sportif faaliyetleri ile hizmet eden kulübümüze sahip çıkılması hayati önemdedir” diye devam eden Kılavuz, sporseverlere destek çağrısında da bulundu. Kılavuz, “Bu anlamda tüm Amedspor gönüllülerini sahamızda 1 Aralık Pazar günü saat 13:00’de oynayacağımız Yeni Çorumspor maçına davet ediyoruz” dedi.

NE OLMUŞTU?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dün Jandarma Genel Komutanlığı Beştepe Karargahı’nda düzenlenen Jandarma İl Komutanları Toplantısı’na katılarak açıklamalarda bulunmuştu. Soylu, Amedspor’la ilgili şunları söylemişti:

“Kandil’in en son derdinin ne olduğunu biliyor musunuz? Söyleyeyim, Amedspor. Aman ne yapın, nereden ne ederseniz edin Kandil’in açık talimatı, ‘Amedspor’a oradan buradan ayda 400-500 bin lira para bulun’ diye bizatihi Cemil Bayık talimat gönderiyor. Terör örgütünün direkt talimat verdiği bir spor kulübü. Böyle bir şey olabilir mi? Böyle bir şey yapılabilir mi? Cemil Bayık, ‘Amedspor’a destek verin’ diye açık açık talimat gönderdi, duymayacak mıyız?” (Duvar)

Bu haber ilginizi çekebilir

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.