Ana Sayfa / ana-slider / Bütçe komisyonunda ÖSO’nun hırsızlığı konuşuldu, AKP’li Aydemir iddiaları kabul etti

Bütçe komisyonunda ÖSO’nun hırsızlığı konuşuldu, AKP’li Aydemir iddiaları kabul etti

Dışişleri Bakanlığı 2020 Bütçesi dün TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşüldü. Teklife göre Dışişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına 2020 yılı için 5 milyar 314 milyon TL’lik bütçe ayrıldı. Bakanlık ve bağlı kuruluşların 2019 başlangıç ödeneği ise 5 milyar 219 milyon TL olmuştu. Türkiye’nin dış ilişkilerinde kritik gelişmeler yaşanırken genel bütçedeki artışın  Dışişleri Bakanlığı’nın bütçesine yansımaması dikkat çekti.

Cumhuriyet’ten Hüseyin Vatansever’in haberine göre bütçe komisyonunda, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz, ”Afrin’de ÖSO’cuların çaldığı zeytinlerden üretilen zeytinyağlarının Türkiye üzerinden ihraç edildiğini” söylemesi üzerine tartışma yaşandı.

‘TÜRKİYE’YE GELİYOR, İTİRAF EDİYORUZ’

AKP’li Volkan Bozkır, ”ÖSO zeytin hırsızıdır lafını aynen iade ediyorum” dedi. AKP’li Uğur Aydemir, ”Eğer biz Türkiye olarak almazsak, bunları kim alacak?” demesi üzerine HDP’li Serpil Kemalbay, ”İtiraf ediyorsunuz” karşılığını verdi. AKP’li Aydemir ise ”Evet, Türkiye’ye geliyor, itiraf ediyoruz. PKK’nın eline mi bırakacağız bunları?” ifadelerini kullandı.

Bu haber ilginizi çekebilir

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.