Ana Sayfa / ana-slider / Cezaevi yönetimi, Demirtaş’a kendi söyleşisinin de bulunduğu Evrensel gazetesini vermedi

Cezaevi yönetimi, Demirtaş’a kendi söyleşisinin de bulunduğu Evrensel gazetesini vermedi

Eski Halkların Demokratik Partisi (HDP) EŞ Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a kendi söyleşisinin çıktığı 9 Aralık tarihli Evrensel gazetesinin cezaevi yönetimi tarafından verilmediği ortaya çıktı.

Edirne Cezaevi idaresinin gazeteyi vermeme gerekçesi olarak “Türkiye Cumhuriyeti kamu kurum ve kuruluşlarını töhmet altında bırakan ifadelerin bulunduğu” iddiası yer aldı.

4 Kasım 2016’dan bu yana tutuklu bulunan Demirtaş, sağlık sorunları yaşadığı ortaya çıkmasının ardından Evrensel gazetesinin sorularını yanıtlamış ve sağlık durumuna dair bilgi vermişti.

Demirtaş’ın Evrensel’e verdiği söyleşi, “Karşımızda çürümüş bir iktidar varken korkmanın zamanı değil” başlığı ile yayımlanmıştı.

Demirtaş’a tebliğ edilen karara göre Evrensel gazetesi cezaevi heyeti tarafından incelendi.

Kararın gerekçesi şöyle açıklandı:

9 Aralık tarihli Evrensel isimli gazetenin içeriğinde Kamu kurum ve kuruluşlarını töhmet altında bırakan ifadelerin bulunduğu, devlet karşıtlığı sempatizanlığı arttırma yoluna gidildiği, ideolojik beslenmeleri sağlayan içeriklerin bulunduğu…

Bu haber ilginizi çekebilir

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.