Ana Sayfa / ana-slider / Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı
DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45

9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 34. dönem yönetim kurulu seçimleri öncesi, Demokrat Makina Mühendisleri dün akşam Şişli Nazım Hikmet Kültür Merkezinde aday tanıtım kokteylinde bir araya geldi.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi 34. dönem yönetim kurulu seçimleri 9 Şubat 2020 tarihinde Mimarlar Odası İstanbul Şubesi’nde yapılacak olan seçimlere ve 8 Şubat 2020 tarihinde Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde yapılacak olan Genel Kurul için güçlü katılım çağrısı yapıldı.

TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi’nden Demokrat Makina Mühendisleri, 34. Dönem Yönetim Kurulu adaylarını açıkladı. Dün,  Şişli Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde yapılan basın toplantısında, Demokrat Mühendisler adına İbrahim M. Tataroğlu konuştu.

2020-2022 dönemine dair çalışma planlamalarından bahseden Tataroğlu, temel hedeflerini; “Üyelerin yönetimimizin bileşeni haline getirilmesi ve karar süreçlerine etkin katılım sağlanması, üyelerimizin oda ve meslektaşlarıyla kurduğu ilişkinin geliştirilmesi, mesleki gelişimde etkin rol ve meslektaş niteliğinin artırılması, meslektaş dayanışması  ile ücretli ve işsiz üyelerle dayanışma, sanayileşme ve kent mücadelesinde etkin rol” maddeleriyle açıkladı.

İbrahim M. Tataroğlu, konuşmasında yerli üretimin ülke ekonomisindeki payının önemini vurgulayarak, “İstanbul’da yaşayan 16 Milyon yurttaşın konforu ve Güvenliği için 30 Bin Üyemizle Biz varız! İstanbul’un ülkemiz ekonomisi ve sanayisindeki yeri biliyoruz ve üyelerimizin ürettiklerinin ülkemizin geleceğini değiştireceğine inanıyoruz. Yerli üretimin ülke ekonomisindeki payını artırmak ancak Nitelikli, Yurtsever ve inançlı Mühendislik faaliyetiyle mümkün olur. Ülkemizde Ar-Ge faaliyetlerine ve mühendislik start-up’larına gerekli önemin verilmesi için mücadele edeceğiz. Sanayileşen, Kalkınan ve hakça bölüşen Türkiye Mücadelesinde  Meslek odamızın yeri çok önemli. 50 yıldır, yarım asırdır asla diz çökmeyen ve teslim olmayan Demokrat Mühendisler geleneğinin devamcısıyız. 50 yıldır tüm zor şartlara rağmen büyüyen ve gelişen örgütlülüğümüzle ülkemiz için sorumluluk alıyoruz.” dedi.

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ OLARAK bizler:

  • Gönüllülük temelinde, her zaman toplumun vicdanı olmakta, toplumsallıktan, kamusallıktan, sosyal adaletten yana taraf olmaktayız.
  • Ülkemizin yeraltı ve yerüstü kaynaklarının halkın yararına korunması ve kullanılmasını istiyoruz.
  • Meslek alanlarımızla ilgili olarak toplum yararına politika üreten ve kamusal denetimin yanında olan bir anlayıştayız.
  • Meslektaşlarımızın ekonomik ve demokratik haklarını geliştirme doğrultusunda mücadele etmek için yönetime adayız.
  • Eğitim, sağlık ve barınma başta olmak üzere her türlü insani ihtiyaçların kamusal olarak karşılanması gerektiğini savunuyoruz.
  • Taşımızı toprağımızı satanlara, Yap-İşlet-Devret soygununa, halkı müşteri gibi gören politikalara, ülkemizin geleceğini karartanlara, kamusal denetim alanlarını özelleştirerek şirketlere verenlere, özelleştirme, taşeronlaştırma uygulamaları ile halka işsizliği ve yoksulluğu dayatanlara karşı, örgütlü toplumun savunucusuyuz.
  • Özgürlükçü, insan haklarından yana, demokratik, laik bir anlayışı savunmaktayız.
  • Kadın cinayetlerine dur demek için adayız.
  • İş cinayetlerine dur demek için adayız.
  • Çevreye ve doğaya zararlı olmayan, yerli enerji kaynaklarının, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasını savunmaktayız.

Çalışmalarımıza; TMMOB, MMO ve Şubemizin 50 Yıllık  demokrat geleneğinin yol göstericiliğinde devam edeceğiz. Bu düşüncelerle; iki yıllık bir dönem için DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ olarak, Makina Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu adaylığımızı açıklıyoruz.

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

MMO İstanbul Şubesi 34. Dönem Yönetim Kurulu Adayları

ASIL ADAYLARYEDEK ADAYLAR
1- İBRAHİM M. TATAROĞLU1- EZGİ KILIÇ
2- ALİ HAYDAR KARAÇAM2- UĞUR AYKEN
3- AHMET AKÇAKAYA3- BÜLENT ÖNTAŞ
4- AYDAN ADANIR4- İBRAHİM ZAFER
5- SEYFETTİN AVCI5- ÖZGÜR SELÇUK
6- ELİF SOYVURAL6- ŞEREF PARLAK
7- TUNCAY KORKMAZ7- YUNUS KÜÇÜKKELEPÇE

Bu haber ilginizi çekebilir

Kiralık Delilik – Yakup Kamay Goçerî

  İstanbul’un delisi erken ölür Barınacak muhit bulamaz kolay. Yürürken çok fazla akıllıya çarpar, durmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.