Ana Sayfa / ana-slider / E-hacizde ikinci dalga

E-hacizde ikinci dalga

Ekim aynda 3.3 milyon kişiye gönderilen e-hacizlerde ikinci dalga dün başlatıldı

Motorlu Taşıtlar Vergisi, mahkeme harç borcu, trafik cezası, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) borcu, sigara cezası, köprü kaçak geçiş dahil hemen hemen tüm borç ve cezalar için 1.5 milyondan fazla kişiye e-haciz yapıldı. Ekim ayında 3.3 milyon kişiye e-haciz işlemi uygulanmıştı.

Ekim ayında yapılan e-hacizlere göre yapılan bu son işlemlerin kapsamı da genişletildi. Şu an çalışsın veya çalışmasın, hesapta bakiye olsun ya da olmasın e-haciz gönderiliyor. Dul ve yetim aylığı alanlarla birlikte, KYK borcu olup henüz çalışmayanların da hesaplarına e-haciz işlemi yapıldı.

YAKIN AKRABALAR VE ORTAKLARA DA GİTTİ

Sözcü’den Taylan Büyükşahin’in haberine göre e-haciz işlemi, sadece borçlu için değil, o kişinin yakını veya iş ortakları için de ilk defa yapıldı.

AKP BÜTÇE AÇIĞINI HACİZLERLE KAPATMA NİYETİNDE!

Daha önce 2019 için 80.6 milyar olarak hedeflenen bütçe açığı, Merkez Bankası’ndan aktarılan kaynaklara rağmen Yeni Ekonomi Programı’nda (YEP) 125 milyar lira olarak revize edildi.

2020 yılında 138 milyar lira olarak öngörülen açık, 2021’de 157 milyar, 2022’de ise 160 milyar lira olacak. Bütçe açığı büyüdükçe hükümet vergileri ve hacizleri artırıyor.

Bu haber ilginizi çekebilir

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.