Ana Sayfa / ana-slider / İddia: Samsung, 2020 yılında Türkiye’de yeni telefonlarını satmayacak

İddia: Samsung, 2020 yılında Türkiye’de yeni telefonlarını satmayacak

Technopat’ın özel bir kaynağa dayandırdığı haberde “Geçtiğimiz günlerin en çok konuşulan konularından biri olan Android sorunu, ülkemizde faaliyet gösteren firmaları etkiliyor. Türkiye’de en çok telefon satan şirketlerin başında gelen SamsungGoogle’ın Türkiye’deki Android lisansıyla ilgili gelişmeler beklendiği için, 2020 model telefonlarını Türkiye piyasasına sürmekte gecikebilir” dendi.

Haber şöyle devam etti:

“Aldığımız özel bilgilere göre, tıpkı Huawei gibi Samsung da yeni duyuracağı Android işletim sistemli mobil cihazları ülkemizde hemen piyasaya sürmeyecek. Bu gelişmeler mart ayında piyasaya sürülmesi beklenen Galaxy S11 ailesi gibi önemli akıllı telefonları etkileyebilir.

Google ve Rekabet Kurumu anlaşmaya varıp, lisans konusundaki problemler aşılana kadar, ülkemizde yeni Android cihazları göremeyebiliriz. Konu ile ilgili olarak Samsung tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bu özel durum elbette ki şu an satışta olan Samsung telefonları etkilemiyor. Samsung’un konu ile ilgili açıklama yapması halinde haberimizi güncelleyeceğiz.”

Bu haber ilginizi çekebilir

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.