Ana Sayfa / ana-slider / İzmir’de 2’si gazeteci 12 kişi gözaltına alındı

İzmir’de 2’si gazeteci 12 kişi gözaltına alındı

İzmir’de Mezopotamya Ajansı muhabiri Ruken Demir ve JinNews muhabiri Melike Aydın’ın da aralarında bulunduğu toplam 12 kişi sabah saatlerinde yapılan ev baskınlarıyla gözaltına alındı

İzmir merkezli operasyonda Mezopotamya Ajansı muhabiri Ruken Demir ve JinNews muhabiri Melike Aydın’ın da aralarında bulunduğu toplam 12 kişi gözaltına alındı.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma kapsamında bu sabah saatlerinde kentteki çok sayıda adrese eş zamanlı baskınlar yapıldı. İzmir ve İstanbul’da yapılan polis baskınında aralarında Mezopotamya Ajansı muhabiri Ruken Demir ile birlikte JinNews muhabiri Melike Aydın ile Tutuklu Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu (TUHAD-FED) yöneticilerin de olduğu 12 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Haklarında 24 saat kısıtlılık kararı olduğu gerekçesiyle gözaltındakilerin avukatları ile görüşmelerine izin verilmediği öğrenildi.

Gözaltına alınan isimler ise şöyle: “Ruken Demir, Melike Aydın, Selma Altan, Hediye Tekin, Mehmet Gergin, Şehmus Dağhan, Murat Tufan, Sait Bahadır, Ramazan Tufan, İsmail Akbay, Hayri Dikilitas ve Mazlum Koç.”

Bu haber ilginizi çekebilir

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.