Ana Sayfa / Gündem / Merkez Bankası’nı taşıyacakları binanın sahibi ortaya çıktı

Merkez Bankası’nı taşıyacakları binanın sahibi ortaya çıktı

Merkez Bankası, AKP Adalar Kurucu İlçe Başkanı Mahmut Çelik’in kayyum olarak atandığı Akasya Şirketler Grubu’nun sahibi olduğu 700 bin TL’lik kira bedeli olan İstanbul’daki binaya taşınıyor.

İhalesi 2014 yılında yapılarak başlanan İstanbul Finans Merkezi inşaatı henüz bitmedi. Bu arada birimleri Ankara’da bulunan Merkez Bankası’nın İstanbul’a taşınma kararı alındı. Karar, Merkez Bankası İnsan Kaynakları Genel Müdürü Sinan Binbir tarafından kurum içerisinde çalışanlarla da paylaşıldı.

ANKA’dan Bora Erdin’in haberine göre; Merkez Bankası, FETÖ’ye  finansman sağladıkları gerekçesiyle 2016’da kayyuma atanan Akasya Grup’un İstanbul Ümraniye’de bulunan binasına taşınıyor. Binanın kirasının ise 700 bin TL olduğu iddia ediliyor.

Geçen Ağustos ayında AKP Adalar Kurucu İlçe Başkanı Mahmut Çelik şirkete kayyum olarak atandı. 15 Temmuz sonrasında yayımlanan KHK ile el konularak TMSF’ye devredilen Akasya Grup’a ait bina Akasya AVM ve Konut’un C Blok biriminde yer alıyor. El konulmadan sonra uzun süre inşaat haliyle bekleyen binanın hemen bitişiğinde ise Ant Yapı’nın Antasya isimli AVM, rezidans ve iş merkezinin olduğu karışık konut projesi yer alıyor.

TAŞINMA YENİ YILIN İLK HAFTASI BİTECEK

Yoğun bir inşaat mesaisinin olduğu binanın çevresinde çoğunlukla bankaların genel müdürlükleri bulunuyor. Alınan bilgiye göre taşınma yeni yılın ilk haftasında bitirilecek.

Mahmut Çelik, FETÖ bağlantılı olduğu gerekçesiyle TMSF’ye devredilen Faruk Güllüoğlu’na ait Baklavacı Güllüoğlu Gıda Şirketi’nin yönetim kurulu başkanlığını da yürütüyor.

Bu haber ilginizi çekebilir

Kiralık Delilik – Yakup Kamay Goçerî

  İstanbul’un delisi erken ölür Barınacak muhit bulamaz kolay. Yürürken çok fazla akıllıya çarpar, durmadan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.