Ana Sayfa / ana-slider / Öğretmenlerin maaşını aylardır ödemeyen Doğa Koleji’nin velileri MEB’e isyan etti

Öğretmenlerin maaşını aylardır ödemeyen Doğa Koleji’nin velileri MEB’e isyan etti

Doğa Koleji’nde aylardır maaş alamayan öğretmenlerin dün ders bırakma eylemi yapmaya başlamasının ardından, öğrenci velileri de bugün Doğa Koleji’nin Ataşehir’deki Genel Merkezi önünde basın açıklaması yaptı.

Okul yönetiminin yaşananlara sessiz kalmasına öfkelenen ve çocuklarının aldığı eğitimden endişe eden öğrenci velileri, öğretmenlerin boykotuna destek vererek yaptıkları basın açıklamasında “Bunca mağduriyet yaşanmaya devam ederken, Milli Eğitim Bakanlığı’nın almayı düşündüğü herhangi bir tedbir var mıdır?” diye sordu.

Basın açıklamasının ardından Genel Merkez binasına girerek yetkililerle görüşmek isteyen veliler, içeri yalnızca bir heyetin alınacağının söylenmesi üzerine zorla içeri girdi. Velilerin binaya girmesinin ardından okul yönetimi, heyetle görüştü.

Velilerin basın açıklaması ise şu şekilde:

“Doğa Koleji Okulları’ndaki ekonomik sıkıntılar ve kurumun satışı ile ilgili aylardır süren belirsizlik ne yazık ki devam ediyor. Okulun sahibi, aylardır maaşlarını alamadan hayat mücadelesi veren öğretmenler ile diğer çalışanların ve çocuklarını bu eğitim kurumunda okutan biz velilerin seslerine, kulaklarını maalesef tıkamış durumdadır.

Özel okullar, Milli Eğitim Bakanlığı’nca yürütülen yönetmelik ve bu yönetmelik hükümlerince yönetilmek zorundadır, dolayısıyla kurumun içinde bulunduğu ve aylar süren finansal sıkıntılar sebebi ile eğitim öğretimde yaşanan aksaklıkları gidermek için, Milli Eğitim Bakanlığımızın gerekli tedbirleri almasını beklemekteyiz.

Veliler olarak kurum yönetimi ile görüşmekteyiz ancak, ucu açık belirsiz açıklamalarla veli, öğretmen ve çalışanların maalesef ki artık oyalandığını düşünüyoruz.

Doğa Okulları’nda, bu yıl üniversite sınavına hazırlanmakta olan yüzlerce çocuğumuz var, bu süreçten olumsuz etkilenmeleri kaçınılmazdır, akademik yönden çocuklarımızın hedeflerine ulaşamamaları, okul sahibi ve okul yönetimini vicdanen rahatsız etmeyecek midir?

Öğretmenlerimiz, mesleklerine duydukları saygı ve öğrencilerini mağdur etmemek adına, büyük bir özveriyle bugüne kadar yaşadıkları sıkıntılara katlanmışlardır. Ancak, artık ne biz velilerin, ne de öğretmenlerimizin dayanacak gücü kalmamıştır.

Okulun sahibinden, okul yönetim kurulundan ve Milli Eğitim Bakanlığımızdan net bir açıklama beklemekteyiz. Aylardır satılacağından bahsedilen okulun satışı, neden yapılamıyor. Satış işleminin gerçekleşmemesi durumunda, okul yönetimi, 65 bin öğrenci ve 10 binden fazla çalışanın mağdur olmaması için hangi tedbirleri almıştır?

Milli Eğitim Bakanlığımız, bunca mağduriyet yaşanmaya devam ederken, almayı düşündüğü herhangi bir tedbir var mıdır?

Sesimizin duyulması ve bu ülkenin umudu binlerce gencin aileleriyle beraber mağdur olmaması için, ilgili tüm kurum ve kuruluşun bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz.”

Bu haber ilginizi çekebilir

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.