Ana Sayfa / ana-slider / Uyuyan eşini çekiçle öldüren adam: Cesedi testereyle parçaladım, 4 çuvala koyup araziye gömdüm

Uyuyan eşini çekiçle öldüren adam: Cesedi testereyle parçaladım, 4 çuvala koyup araziye gömdüm

Burdur merkez Bağlar mahallesindeki boş arazide, 8 Şubat günü saat 18.00 sıralarında toprağa gömülü ceset olduğu ihbarı üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

DHA’nın haberine göre, olay yerinde yapılan incelemede parçalanarak çuvallara konulmuş kadın cesedi bulundu. Üzerinden kimlik çıkmayan cesedin, 9 Ocak’tan bu yana kayıp olarak aranan Afgan Masoudeh Hashemi’ye ait olduğu tespit edildi.

2 kız çocuğu korumaya alındı

Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında, o dönem yaklaşık 1.5 yıldır sığınmacı olarak Burdur’da olduğu belirtilen 2 çocuk annesi Masoudeh Hashemi‘nin dini nikahlı eşi Sayed Aghel Razavi ile kardeşi Seyyed Rahman Razavi gözaltına alındı.

Savcıya ifade veren Seyyed Rahman Razavi serbest bırakılırken, eşini tek başına öldürdüğünü itiraf eden Sayed Aghel Razavi ‘kasten öldürmek’ suçundan tutuklanarak Burdur Cezaevi’ne gönderildi.

Çiftin biri 5, diğeri 8 yaşındaki 2 kızı, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nce korumaya alındı.

‘Büyük ümitlerle Türkiye’ye geldim’

Hakkında ömür boyu hapis istemiyle dava açılan Sayed Aghel Razavi’nin yargılandığı dava bugün başladı.

Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada tercüman eşliğinde zaman zaman ağlayarak ifade veren Razavi, şunları söyledi:

“Büyük ümitlerle Türkiye’ye geldim. Eşime ‘canım, cicim’ derdim. Böyle olmasını istemezdim. Pişmanım. Olaydan bir ay öncesinde eşimle kavgalıydık. Olay günü uyuyordum. 23.30’da uyandım. Baktım eşim yok. Telefonla aradım, telefonu evdeydi. Saat 01.30’da geldi. ‘Neredeydin’ dedim. ‘Seni ilgilendirmez, burası Afganistan değil Türkiye. Senden izin alacak değilim. Hava almaya çıktım. Seni sevmiyorum, senin yüzünde kırışıklıklar var, ben seni ne yapacağım, defol başımdan, seni sevmiyorum. Sen benim hayat erkeğim değilsin’ dedi. ‘Bunlar nasıl laf, 9 yıldır birlikte yaşıyoruz’ dedim. Bana küfür etti.”

‘Eşimi çok seviyordum, bunların yaşanmasını istemezdim

Afganistan’daki ilk eşinin de 2 çocuğunu alarak kendisini terk ettiğini söyleyen Razavi, ifadesine şöyle devam etti:

“Bana ‘Sen 41 yaşındasın, ben 25 yaşındayım. Seni terk etmek istiyorum’ deyince ayaklarına kapandım. ‘Beş yaşında babam şehit oldu, benim senden başka kimsem yok’ dedim. Yalvarmaya başladım. ‘Ben kararımı verdim defol git’ diye konuştu. Eşim uyuduktan sonra yastığın altında çocuklarıma oynamaları için yaptığım çekici çıkarıp kafasına bir defa vurdum. Burnundan ve kulağından kan geliyordu. Banyoya götürdüm. Orada hırıldıyordu. Ne yapacağımı şaşırdım. Aklım başımda değildi. Öldüğünü anlayınca yarım saat kadar ne yapacağımı düşündüm. Depodaki testere aklıma geldi, testereyle parçalamaya karar verdim ve cesedi parçaladım. 4 çuvala katıp el arabasıyla Bağlar mahallesindeki araziye götürüp gömdüm. Böyle bir şey olsun istemiyordum. Eşimi çok seviyordum. Bunların yaşanmasını istemezdim. Bu yaşıma kadar kimseye zarar vermedim. Çok pişmanım.”Ravazi’nin ömür boyu hapis istemiyle yargılandığı davanın duruşması ertelendi.

Bu haber ilginizi çekebilir

DEMOKRAT MAKİNA MÜHENDİSLERİ

Demokrat Makina Mühendisleri MMO İstanbul Şube Yönetim Kurulu Adaylıklarını Açıkladı

Ev-Dem Haber/Cüneyt Karabey 10.01.2020-15:45 9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek olan TMMOB Makina Mühendisleri Odası İstanbul …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.